kartoniarnia.pl

Blog tematyczny o finansach, podróżach, zdrowiu i fitnessie.

Podróże

Co zabrać na wakacje, a co lepiej zostawić w domu?

Co zabrać na wakacje, a co lepiej zostawić w domu?

Bez względu na to, czy mamy w planie zagraniczną podróż, czy też wypoczynek nad polskim morzem, poziom naszego zadowolenia z wypoczynku w dużym stopniu będzie uzależniony od tego, jak się do niego przygotujemy. Pytanie o to, co zabrać na wakacje pojawia się często i nie jest wcale jednym z tych, na które można łatwo udzielić odpowiedzi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są najważniejsze zasady pakowania?
  • Czego nie zabierać na wakacje?
  • Co  spakować na wakacje?

Pakowanie – najważniejsze zasady

Jeszcze zanim zaczniemy szukać odpowiedzi na pytanie o to, co spakować na wakacje, powinniśmy przyswoić sobie pewne żelazne zasady obowiązujące podczas pakowania. Nie są one skomplikowane, a wcielenie ich w życie z pewnością ułatwi szykowanie się do drogi.
Najważniejsza z nich mówi o tym, że z pakowania na ostatnią chwilę nigdy nie wychodzi nic dobrego. Podczas kompletowania zawartości torby wkrada się nerwowość, a ta nie pozwala w pełni skoncentrować się na pracy. W rezultacie, niemal na pewno zapomnimy o czymś ważnym i już na miejscu będziemy marnować czas na gorączkowe zakupy. Nie dadzą nam one nawet odrobiny satysfakcji, bo będą związane z kupnem rzeczy, które w domu i tak będą na nas czekać.
Wcale nie mniej ważną jest zasada mówiąca o tym, że w walizce warto zostawić nieco wolnego miejsca. Doświadczenie podpowiada, że powrót z wakacji oznacza więcej, a nie mniej rzeczy niż wyjazd na nie. Pamiątki i upominki transportowane w dodatkowych reklamówkach nie są najlepszym pomysłem, zwłaszcza jeśli mamy w planie podróż samolotem.

Czego nie pakować?

Jak to możliwe, że często mamy torbę wypakowaną po brzegi, a mimo to nie zabraliśmy kilku naprawdę ważnych rzeczy? Problem ma swoje źródło w typowej dla wielu osób tendencji, aby pakować nawet to, z czego nie będzie się korzystać. Lepiej nie wziąć czegoś, co być może się przyda niż zapomnieć o dodatkowym komplecie bielizny. Oczywiście, określenie tego, co jest przydatne i tego, co nie zasługuje na takie miano, nie jest prostym zadaniem. Warto jednak być zdecydowanym choćby po to, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania.

Co obowiązkowo spakować na wakacje?

Bez względu na to, czy spędzamy wakacje w kraju, czy wybieramy się za granicę, pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nie ruszać się z domu bez dokumentów. Dowód osobisty i paszport to absolutne minimum, choć przyda się też prawo jazdy, gdy postanowimy wypożyczyć wóz poza domem. Nie zapominajmy również o podróżnej apteczce. Nie musi być ona bogata w leki, z pewnością będziemy sobie jednak wdzięczni zabierając kilka z tych, które przychodzą nam z pomocą podczas problemów żołądkowych.
Zwróćmy też uwagę na kosmetyki pielęgnacyjne. Na wakacjach nie musimy wykonywać złożonych zabiegów, z pewnością jednak sporo zaoszczędzimy mając przy sobie nasz ulubiony szampon do włosów i krem do twarzy. Przyda nam się również odrobina elektroniki. Upewnijmy się, że zabraliśmy nie tylko telefon komórkowy, ale i ładowarkę do niego. Nawet, jeśli posiadamy solidny model, zaopatrzmy się również w powerbank. Podczas wakacyjnych wyjazdów wcale nie jest tak łatwo o dobre miejsce do naładowania telefonu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *