kartoniarnia.pl

Blog tematyczny o finansach, podróżach, zdrowiu i fitnessie.

Technologia

Jak się robi zrzut ekranu krok po kroku?

Jak się robi zrzut ekranu krok po kroku?

Telefon towarzyszy nam w niemal każdej codziennej czynności. Jest zarówno źródłem wiedzy, jak i dobrej zabawy. Coraz częściej mamy ochotę utrwalić to, co widzimy na nim w danym momencie i nagle odkrywamy, że nie wiemy, jak zrobić zrzut ekranu na telefonie. Na szczęście, nie jest to wyzwanie, któremu nie będziemy w stanie sprostać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest zrzut ekranu?
  • Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie z Androidem?
  • Jak się robi zrzut ekranu na iPhone?

Czym jest zrzut ekranu?

Zrzut ekranu jest opcją, dzięki której możemy zapisać treść aktualnie wyświetlaną na ekranie urządzenia. Choć termin ten jest zwykle stosowany w odniesieniu do telefonu komórkowego, warto pamiętać, że możemy zapisać także to, co znajduje się na ekranie komputera. Przyczyn wykonywania tak zwanych screenów jest co najmniej kilka. Najczęściej pozwala to na wygodniejsze niż do tej pory dzielenie się treścią. Dzięki zrzutom ekranu możemy jednak również archiwizować ważne dla nas informacje po to, aby także po dłuższym czasie mieć do nich dostęp. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, jak się robi zrzut ekranu. Kluczowe znaczenie ma zaś to, w jaki system operacyjny jest wyposażony nasz telefon.

Zrzut ekranu na telefonie z Androidem

Dziś to telefony wyposażone w system operacyjny Android są tymi, które cieszą się największą popularnością. Co może być uznane za doskonałą wiadomość, te nowsze posiadają specjalny skrót, dzięki któremu można wykonać zrzut ekranu nie tylko szybko, ale i intuicyjnie. Wystarczy więc, że w tym samym momencie wciśniemy przycisk zasilania oraz ten, który odpowiada za zmniejszenie głośności i już po chwili sam wyświetlacz zasygnalizuje nam, że właśnie wykonaliśmy zrzut ekranu. Miniaturka wyświetlona na ekranie zniknie po kilku sekundach, nie musimy jednak obawiać się, że odnalezienie jej będzie dużym wyzwaniem. Zwykle zdjęcia należy szukać w tak zwanej galerii – katalogu wszystkich zdjęć, jakie wykonaliśmy korzystając z naszego telefonu.
W starszych telefonach firmy Samsung domyślne dla Androida ustawienie może nie działać. Nawet w takiej sytuacji nie jesteśmy jednak pozbawieni wsparcia. Jeśli przyciśniemy w tym samym czasie przycisk Home oraz klawisz ładowania – efekt będzie taki sam.

Zrzut ekranu na iPhone

Telefony oferowane przez firmę Apple różnią się między sobą, nic więc dziwnego, że nie ma też jednej metody wykonywania zrzutu ekranu. Na szczęście, różnice nie są duże. W modelach, które mają przycisk centralny oraz przycisk na prawym boku wciśnięcie obu z nich i jednoczesne ich puszczenie spowoduje zapisanie się w pamięci komputera tego, co w danym momencie pojawiło się na ekranie. Miniaturkę zrzutu można w tym samym momencie otworzyć, można też ją odrzucić, jeśli uznamy, że nie jest nam potrzebna.
Jeśli nasz model ma przycisk umiejscowiony na dole (środkowa część ekranu) oraz klawisz górny, wciśnięcie obu z nich i puszczenie w tym samym momencie również spowoduje zapisanie się zrzutu. W tym wypadku dość wygodną praktyką jest używanie w tym celu obu dłoni, aby chwyt był pewniejszy. A co z modelami, w których dolny przycisk nie istnieje? Tu działa metoda doskonale znana użytkownikom systemu Android, należy więc wcisnąć w tym samym momencie przycisk zasilania oraz ten, który odpowiada za zwiększenie wartości dźwięku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *