kartoniarnia.pl

Blog tematyczny o finansach, podróżach, zdrowiu i fitnessie.

Technologia

Jak wyczyścić głośnik w telefonie?

Jak wyczyścić głośnik w telefonie?

Czyszczenie głośnika w telefonie jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Zapchane brudem urządzenie blokuje bowiem dźwięk, a to powoduje dyskomfort przy korzystaniu z telefonu. Jeśli w czasie rozmowy głos osoby, z którą prowadzimy konwersację, jest słabiej słyszalny, oznaczać to może zanieczyszczony głośnik.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wyczyścić głośnik w telefonie?
  • Jakie są sposoby na czyszczenie głośnika w telefonie?
  • Jak wyczyścić głośnik w telefonie w przypadku zalania?

Sposoby na czyszczenie głośnika w telefonie

Sposobów na to, jak wyczyścić głośnik w telefonie, jest kilka. Pierwszą metodą jest wykorzystanie do tego celu sprężonego powietrza, które umieszczone jest w puszce z cienką rurką. Umocowana jest w ten sposób, że jej koniec skierowany jest pionowo do góry. Po kilkakrotnym naciśnięciu sprężone powietrze dostaje się do środka i usuwa zanieczyszczenia.
Innym sposobem na to, aby wyczyścić głośnik w telefonie, jest użycie alkoholu izopropylowego. Jest to metoda, którą często wykorzystuje się do czyszczenia sprzętu elektronicznego wszelkiego rodzaju, jak np. pilota do telewizora. Odbywa się to w ten sposób, że na patyczek do uszu nanosi się odrobinę alkoholu izopropylowego i przeciera się nim głośnik w telefonie.

Inne metody czyszczenia głośnika w telefonie

Do czyszczenia głośnika w telefonie użyć można odkurzacza komputerowego, najlepiej takiego, który ma małą dyszę zakończoną szczoteczką. W urządzeniu tym można ustawić niską moc ssania i w ten sposób oczyścić głośnik. Zanim jednak przystąpi się do odkurzania należy sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, które powinny znajdować się ulotce telefonu. Dużą zaletą odkurzacza jest to, że wymiata on nie tylko drobinki kurzu, ale również od razu je wciąga.
Do czyszczenia głośnika w telefonie używa się także szczoteczki do zębów, najlepiej starej i twardej. Nie powinna zawierać ona resztek pasty do zębów, które mogą dodatkowo zatkać głośnik.
Ciekawym pomysłem będzie również czyszczenie głośnika w telefonie za pomocą taśmy malarskiej. W tym celu należy oderwać jej kawałek, przykleić do głośnika, a następnie oderwać ją gwałtownym ruchem. Czynność taką należy powtórzyć kilkakrotnie, aż pasek taśmy będzie całkowicie czysty.

Jak wyczyścić głośnik w telefonie w przypadku zalania?

Telefon towarzyszy nam praktycznie wszędzie, także w łazience lub w kuchni. Często zdarza się , że przez przypadek zaleje się głośnik, a to wpływa znacząco na jakość połączeń. Jeśli uszkodzenia są niewielkie można spróbować naprawić je samodzielnie, natomiast w przypadku poważniejszej usterki dobrze skierować się do serwisu.
W pierwszym przypadku potrzeba będzie specjalistycznego sprzętu, czyli śrubokrętów, kleju przeznaczonego do ponownego połączenia obudowy i ekranu, a także narzędzi plastikowych, niezbędnych do otworzenia aparatu.
W przypadku, kiedy głośnik w telefonie trzeszczy w trakcie rozmowy, najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu, który w ramach gwarancji lub za niewielką opłatą usunie usterkę. Warto zastanowić się również, czy nie opłaca się bardziej wymienić głośnik niż go naprawiać. Często takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne i gwarantuje, że aparat posłuży dłużej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *