kartoniarnia.pl

Blog tematyczny o finansach, podróżach, zdrowiu i fitnessie.

Rozrywka

Na czym polega poker?

Na czym polega poker?

Poker to jedna z najbardziej popularnych gier karcianych na całym świecie. Wiele osób gra w pokera amatorsko podczas spotkań ze znajomymi, inni zaś biorą udział w turniejach o naprawdę wysoką stawkę. Niezależnie od celu gry, warto poznać zasady, jakimi rządzi się poker, aby czerpać z rozgrywki jak najwięcej satysfakcji. Dla początkujących graczy nauka zasad może wydawać się trudna, jednak w praktyce wystarczy kilka rozdań, aby w pełni zrozumieć, na czym polega poker. Jakie są zasady tej popularnej gry karcianej i dlaczego cieszy się ona tak dużym uznaniem na całym świecie? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się?

 • Na czym polega poker?
 • Jakie są zasady gry dla osób początkujących?
 • Jak przyswoić zasady gry i zrozumieć na czym polega poker?
 • Dlaczego poker cieszy się tak dużą popularnością?

Zasady gry dla osób początkujących

Każda osoba, która wcześniej nie grała w karty i nie miała do czynienia z pokerem, powinna poznać kilka podstawowych zasad, które umożliwiają rozgrywkę. Należy pamiętać, że opanowanie podstaw jest jedynie wstępem do przyswajania rozmaitych strategii pokerowych. Nie powinniśmy liczyć na to, że znając podstawowe zasady gry, nagle staniemy się mistrzami pokera, ponieważ osiągnięcie naprawdę wysokiego poziomu wymaga regularnego pogłębiania wiedzy oraz praktyki.

Jeśli chodzi o zasady, najważniejszą kwestią są układy kart. Jest ich aż 10, a ich kolejność od najsłabszego do najsilniejszego jest następująca:

 • Wysoka karta — układ, w którym nie mamy żadnego z pozostałych układów i liczy się najwyższa posiadana przez nas karta, np. As lub Król.
 • Para — układ, w którym posiadamy dwie takie same karty oraz trzy inne, np. Król, Król, As, 10, Dama.
 • Dwie pary — układ, w którym posiadamy dwie pary takich samych kart i jedną inną, np. Dama, Dama, Król, Król, 10
 • Trójka — układ, w którym posiadamy trzy takie same karty.
 • Strit — układ, w którym posiadamy 5 kart po kolei, np. 5,6,7,8,9,
 • Kolor — układ, w którym posiadamy wszystkie karty w tym samym kolorze, ale występujące nie po kolei.
 • Ful — układ, w którym posiadamy 3 takie same karty oraz jedną parę, np. Król, Król, Król, 10, 10.
 • Kareta — cztery takie same karty oraz jedna inna, np. Dama, Dama, Dama, Dama, 10
 • Poker — układ, w którym karty występują po kolei w kolorze, jednak jest to układ niższy niż poker królewski.
 • Poker królewski — najwyższy możliwy układ kart w kolorze.

Jak przyswoić zasady gry i zrozumieć na czym polega poker?

Najlepszym sposobem na przyswojenie zasad gry w pokera jest regularna praktyka. Jak widać, układów kart istnieje naprawdę wiele i przyswojenie ich wymaga czasu. Nie jest to jednak zadanie z gatunku tych niemożliwych do zrealizowania. Po kilku rozdaniach bez trudu można przyswoić kilka najprostszych układów kart, co pozwala na amatorską rozgrywkę. Dobrym sposobem na zapamiętanie układów kart jest zrobienie sobie rozpiski i korzystanie z niej podczas gry.

Dlaczego poker cieszy się tak dużą popularnością?

Zasady pokera są dość łatwe do zrozumienia, jednak sama gra wymaga przewidywania ruchów przeciwnika oraz ciągłego zgłębiania wiedzy i poznawania nowych taktyk. To właśnie z tego powodu poker cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie. Na poziomie amatorskim mogą grać w niego osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z grami karcianymi, natomiast zawodowa gra w pokera wymaga logicznego i analitycznego myślenia.

Podsumowanie

Dlatego też, poker to wyjątkowa gra karciana, która zachwyca zarówno amatorów, jak i doświadczonych graczy. Poznanie na czym polega poker to pierwszy krok w długiej podróży, w trakcie której można czerpać wiele satysfakcji z gry i poznawać coraz to bardziej zaawansowane strategie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *