kartoniarnia.pl

Blog tematyczny o finansach, podróżach, zdrowiu i fitnessie.

Zdrowie i fitness

Najbardziej kaloryczne produkty w naszej codziennej diecie

Najbardziej kaloryczne produkty w naszej codziennej diecie

Wiele mówi się o tym, co powinniśmy jeść, jeśli zależy nam na tym, aby utrzymać zgrabną sylwetkę aż do późnej starości. W Internecie nie brakuje list zdrowych przysmaków. Produkty o obniżonej zawartości kalorii możemy też znaleźć w barach i restauracjach. A gdyby tak spojrzeć nieco inaczej na to, co jemy na co dzień i zadać pytanie o najbardziej kaloryczne produkty? Wiele pozycji na takiej liście z pewnością nie wywołałoby naszego zdumienia. W przypadku co najmniej kilku mielibyśmy jednak do czynienia z nieco inną sytuacją.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie to najbardziej kaloryczne produkty?
  • Czy alkohol jest kaloryczny?
  • Jakich kalorycznych śniadań unikać?

Smaczne i niezdrowe słone przekąski

Czołowe miejsce w plebiscycie na kaloryczne produkty, których dobrze jest się wystrzegać zajmują słone przekąski i z pewnością nie powinno być to dla nas zaskoczenie. A jednak chętnie sięgając po orzeszki, chrupki kukurydziane i chipsy zwykle nie dowierzamy, że mogą być dla nas aż tak szkodliwe. Powstają przecież z produktów, które są chwalone przez dietetyków. Ci ostatni podkreślają przecież, że wartościowy jest zarówno błonnik, który zawiera kukurydza, jak i obecne w orzechach kwasy tłuszczowe. To prawda, nie zapominajmy jednak, że zdecydowana większość przekąsek powstaje w wyniku smażenia w głębokim tłuszczu, a taka praktyka nie ma wiele wspólnego ze zdrowiem. Trudno mówić też o zdrowiu mając na uwadze to, jak wiele soli znajduje się w kolejnych z nich. Ta znana jest dziś już nie tylko z tego, że zatrzymuje wodę w organizmie. Wiemy, że konsumowana w nadmiarze zwiększa ryzyko nadciśnienia i zmian miażdżycowych.

Niebezpieczny alkohol

Do listy argumentów przemawiających za tym, aby ograniczać spożycie alkoholu, możemy dziś dopisać jeszcze jeden. Alkohol nie tylko uzależnia i jest szkodliwy dla organizmu, ale również jest prawdziwą bombą kaloryczną, która może zniweczyć efekty każdej diety. Na liście produktów alkoholowych, które nie wywołują aż tak szkodliwego wpływu na tuszę znajduje się czerwone wytrawne wino, należy jednak pamiętać o tym, że również one – pite w nadmiarze – może zaowocować problemami z utrzymaniem wagi. Uważać powinniśmy na każdy alkohol, gdybyśmy jednak mieli wskazać ten szczególnie niebezpieczny – z pewnością byłyby to różnego rodzaju drinki. Można ich wypić wiele nie mając nawet świadomości tego, że spożywa się alkohol. Konsekwencje dla organizmu na pewno będą jednak opłakane.

Niezbyt sycące drożdżówki

Jaki jest najlepszy pomysł na drugie śniadanie, gdy nie mamy czasu na jego przygotowanie? Osoby, które w takiej sytuacji sięgają po drożdżówki, powinny zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście postępują tak, jak powinny. Choć sprawiają one wrażenie sycących, nie jest to prawda. Jedyne składniki, których dostarczają do organizmu to przecież cukier i puste kalorie. Dwie drożdżówki zjedzone w ciągu dnia dostarczają tylu kalorii co solidny obiad. Ich wartość odżywcza jest jednak zdecydowanie mniejsza. Entuzjaści drożdżówek szybko znowu zaczynają zmagać się z głodem, a ich waga systematycznie rośnie. Choć więc słodki nałóg dostarcza niemałej przyjemności, im szybciej uda się z niego zrezygnować, tym lepiej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *