kartoniarnia.pl

Blog tematyczny o finansach, podróżach, zdrowiu i fitnessie.

PodróżeRozrywka

Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce

Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce

Polska to piękny kraj, który zwiedzać i poznawać można na wiele sposobów. W ciepłe, słoneczne i suche dni nic nie dorówna jeździe rowerem po najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych szlakach. W Polsce istnieje ich wiele i wszystkie są starannie przemyślane i dobrze przygotowane na rowerowych turystów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie szlaki rowerowe w Polsce dla początkujących rowerzystów?
  • Gdzie wybrać się na rower w Polsce?

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce dla początkujących rowerzystów

Liczne szlaki rowerowe w Polsce przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych rowerzystów. Zyskują one coraz większą popularność, ponieważ jazda na rowerze dostarczyć może doskonałej zabawy i fizycznej aktywności, która jest niezbędna dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji. Mapa tras rowerowych zawiera wiele inspiracji i opisów i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Najlepiej rozbudowana sieć szlaków rowerowych w Polsce znajduje się w pobliżu jezior, puszczy i parków krajobrazowych. To właśnie w takich miejscach początkujący rowerzyści zaczynają swoją przygodę. Najlepiej zacząć od terenów płaskich i niewymagających.

Gdzie na rower w Polsce – najciekawsze propozycje

Sugerując się ilością szlaków rowerowych w Polsce można śmiało stwierdzić, że warto poznawać ten kraj właśnie na rowerze. W Polsce powstało wile szlaków rowerowych, które zapierają dech w piersiach. Warto wspomnieć o Dolinie Popradu czy Velo Dunajcu. Przygotowaliśmy więc dla was listę najciekawszych tras rowerowych, która znajduje się poniżej.

Szlak rowerowy Orlich Gniazd

Jednym z najciekawszych szlaków jest rowerowy szlak Orlich Gniazd, przebiegający wokół Mirowa, Bobolic i Góry Zborów. Teren w tych okolicach jest dość piaszczysty, dlatego należy przygotować się na dość ciężkie podjazdy pod górki. W zamian za to, na tej 23-kilometrowej trasie podziwiać można ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego, położone na wapiennej skale, jurajskie panoramy i wiele innych atrakcji.

Rowerem z Władysławowa na Hel

Bardzo malowniczy szlak rowerowy przebiega wzdłuż Półwyspu Helskiego, który jest jedną z pierwszych tras tego typu. Jest to głównie leśna droga, tylko gdzieniegdzie betonowa. Szlak rowerowy prowadzi z Władysławowa prosto na Hel. Jej zaletą jest to, że prowadzona jest poza ruchem samochodowym.

Szlak rowerowy Wokół Doliny Rospudy

Każdy, kto zastanawia się, gdzie na rower w Polsce, powinien sprawdzić Dolinę Rospudy. Ten legendarny rejon znajduje się na terenie Puszczy Augustowskiej na Podlasiu. Trasa liczy około pięćdziesięciu kilometrów, a na każdym z nich można zobaczyć jakąś ciekawostkę turystyczno-historyczną, jak np. Jaćwińskie Uroczysko Miejsce Święte, a także ruiny pałacu Paca w Dowspudzie.

Szlak rowerowy w Beskidzie Niskim

Osobom, które pasjonują się historią i lubią zwiedzać cerkwie i kościoły, na pewno spodoba się szlak rowerowy w Beskidzie Niskim. Jest to teren dość trudny, ponieważ sporo pedałuje się pod górę, natomiast w nagrodę zyskuje się przepiękne widoki. Jadąc ta trasa można po drodze robić sobie krótkie postoje i zwiedzać stare cerkwie i tereny zamieszkałe niegdyś przez Łemków.

Szlaki w pobliżu Świnoujścia

Wszystkim amatorom jazdy na rowerze na pewno przypadnie do gustu ponad 100 km szlaków do poruszania się jednośladem, położone w pobliżu Świnoujścia. Biegną one przez Woliński Park Narodowy. Po drodze znajduje się wiele serwisów i wypożyczalni, które znacznie ułatwią podróżowanie rowerem przez Polskę. Szlak rowerowy zaczyna się zaraz po zejściu z promu. na trasie znajdują się liczne zabytki, forty, latarnia morska, Muzeum Obrony Wybrzeża oraz wiele innych rzeczy, wartych zobaczenia. Turyści podróżujący tym szlakiem mogą podziwiać również niespotykane krajobrazy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *